Заняття з ґендерного виховання


                                         Перевєрзєва Т. Я                                                             
                       вихователь різновікової санаторної групи

                                    
                   Заняття з ґендерного виховання
             для дітей середнього дошкільного віку
                        «Дружніми зростаємо!»

Мета: розвивати зв’язне мовлення, увагу, організованість, уміння працювати в підгрупах; формувати вміння зважати на інтереси, потреби однолітків протилежної статі; уточнити знання дітей про імена для хлопчиків, дівчаток та їх значення; розширювати уявлення про те, що хлопчики та дівчатка різняться між собою інтересами, вибором одягу, характером; виховувати повагу одне до одного, наполегливість у досягненні загальної мети.

Матеріал: картонна коробка з різнокольоровими стрічками; клубок жовтих ниток; два конверти (синього та рожевого кольору) з ілюстраціями різних іграшок; дві іграшкові шафи; набір одягу (для дівчаток та хлопчиків).

Підготовча робота: виконати з батьками домашнє завдання — підготувати коротке повідомлення про значення свого імені.


                                         Хід заняття

Вихователь
-         Добрий день, мої малята!
        Любі хлопчики й дівчата!

— Дітки, зараз утворімо коло і візьмемося за руки, щоб відчути тепло та доброзичливість одне одного. (Діти утворюють коло, беручись за руки.)
— Якщо ви відчули тепло рук своїх сусідів, то вас можна назвати друзями. Поплескайте в долоні ті, хто відчув тепло рук свого сусіда. (Діти плескають у долоні.)
— Отже, ми всі друзі — і хлопчики, і дівчатка. І щоб працювати далі, необхідно об’єднатися в команду. Об’єднає нас клубочок, що ви передаватимете по колу, називаючи своє ім’я та його значення.
       Діти по черзі називають своє ім’я, розповідають про його значення, передаючи клубок по колу з рук в руки.
— Ви помітили, що нитка клубочка, який ми передавали, утворила коло. На що схоже це зображення? (Відповіді дітей.)
          Вихователь пропонує перетворити коло на сонечко, приєднавши промінці.
— Щоб їх отримати, потрібно виконати певні завдання.
— Ви готові? (Відповіді дітей.)
— Хто у вашій спільній команді є лагідними, ніжними, милими, прошу підійти до синього конверта. А ті, хто є сильними, мужніми, відважними, підійдіть до рожевого конверта.

Дидактична гра «Обери подарунок»

        Дівчатка обирають із синього конверта по одному подарункові, який би вони хотіли подарувати хлопчикам. А хлопчики — подарунок для дівчаток.
— Що дівчатка обрали для хлопчиків і хлопчики — для дівчаток? (Відповіді дітей.)
— Чому дівчаткам дарують..? (Відповіді дітей.)
— Чому хлопчикам дарують..?(Відповіді дітей.)
— Ви продемонстрували свою чемність. І хлопчики, і дівчатка нашої групи вміють обирати і дарувати подарунки одне одному.
           За правильно виконане завдання хлопчики отримують по синій стрічці-промінцю, а дівчатка — по рожевій стрічці-промінцю.
— Подаруйте ці промінчики нашому сонечку.
          Діти прикріплюють стрічки до кола.
— Створене сонечко дарує нам тепло!

Фізкультхвилинка

Сонце світить нам в лице,
(Діти піднімають голову вгору.)
Виростає деревце.
(Піднімають руки вгору, стаючи на носочки.)
Гріє травичку, кошеня і маленьке цуценя.
(Імітують рухи тварин.)
Жабенятко спить в траві.
(Присівши, кладуть руки під щоки.)
Прилітають комарі.
(Імітують комах, які літають.)
Сонце спати захотіло і за обрій полетіло.
(Діти присідають, імітуючи захід сонця.)

         Дидактична гра «Прибери в шафі»

— Перед вами — дві шафи: рожева — для дівчаток, а синя — для хлопчиків. У них міститься багато різного одягу. У рожеву шафу дівчатка відбирають і складають одяг для дівчаток, а хлопчики відбирають і складають одяг для хлопчиків у синю шафу.
        Діти складають одяг у відповідні шафи.
— Ви молодці, впоралися і з цим завданнями!
— Як можна охарактеризувати хлопчиків, які впоралися із завданнями швидко, безпомилково? (Відповіді дітей.)
— Як охарактеризуємо дівчаток, які виконували завдання охайно, безпомилково?(Відповіді дітей.)
— Усі ви охайні, розумні, уважні, добрі. І дівчатка, і хлопчики впоралися із завданнями вправно.
— Дівчатка завжди поруч з хлопчиками, і ми пам’ятатимемо, що хлопчики ...які? (Сильні, мужні, відважні) Вони завжди захищатимуть дівчаток. А дівчатка... які? (Милі, лагідні, тендітні) Вони завжди допомагатимуть хлопчикам.
— Молодці! Ви добре впоралися із завданням! За це я вам дістаю ще по два промінчики для нашого незвичайного сонечка. Приєднаємо їх!
         
                  Діти приєднують промінчики

— Яке чудове, незвичайне сонечко ви створили! Воно із синіми промінчиками, що зігріватимуть хлопчиків, та рожевими промінчиками, що зігріватимуть дівчаток. Сонечко вдячне і хлопчикам, і дівчаткам, які разом його створювали.

Немає коментарів:

Дописати коментар